اهمیت نیمسال دوم تحصیلی

نظام قدیم یا جدید…
شهریور ۳۰, ۱۳۹۸
شیوه صحیح تست زنی
دی ۲۴, ۱۳۹۸

اهمیت نیمسال دوم

سلام دوستای گلم. امیدوارم ایام به کام باشه! در این مقاله درباره اهمیت نیمسال دوم تحصیلی صحبت میکنیم. کم کم داریم به عید نزدیک میشیما! مطمئنم کلی تلاش کردید و طبق برنامه ریزی پیش رفتید. بچه ها همیشه گفته‌اند نیمسال دوم تحصیلی  آغازی مهم‌تر است. تا به حال فکر کرده‌اید علت این اهمیت نیمسال دوم چیست؟

دانش‌آموزان در پایان نیم‌سال اول نقاط قوت و ضعف خود را در مباحث درسی شناخته‌اند و می‌دانند برای هر درس چه کاری باید انجام دهند و روش مطالعه‌ی خود را برای هر درس پیدا کرده‌اند. هم‌چنین با همسان‌سازی برنامه‌ی مدرسه و آزمون مأنوس شده‌اند. منابع مطالعاتی دانش‌آموزان کامل است و هر کس درست‌ترین منبع خود را پیدا کرده است. ساعت‌های مطالعه به حد نصاب رسیده و مطالب مشاوره‌ای و تکنیک‌های لازم در روند مطالعه استفاده می‌شود. با این شرایط نیمسال دوم تحصیلی باید بسیار انعطاف‌پذیرتر از نیم‌سال اول سپری شود. به طور کلی نیمسال دوم تحصیلی ویژگی‌های زیر را دارد:

۱- در نیمسال دوم تحصیلی ، مباحث درسی سنگین‌تر از نیم‌سال اول است (هم در پایه و هم دوازدهم).

۲- اگر ایام عید نوروز و رسوم مربوط به آن‌ (خانه‌تکانی، خرید عید و…) قبل از دوران طلایی نوروز مدیریت نشود می‌تواند باعث اتلاف زمان شود.

۳- در دوران طلایی نوروز حدود ۲۰ روز فرصت برای مطالعه و مرور مجدد مباحث نیم‌سال اول خواهید داشت.

۴- پایان برنامه‌ی راهبردی هم‌زمان با امتحانات پایان سال و شروع دوران جمع‌بندی است و به اندازه‌ی نیمسال اول فرصت برای مرور و ایستگاه جبرانی وجود ندارد.

با توجه به این مطالب، نیمسال دوم تحصیلی نیم‌سالی متفاوت است؛ زیرا حجم مطالب و فشار کار در آن بالاست، اما روش و تکنیک‌ها در دسترس است. اگر دقیقاً از همین امروز یک برنامه‌ریزی درست داشته باشید و با پیوستگی به برنامه‌ی راهبردی از هیچ مطلبی عقب نیفتید حتی با کم بودن زمان، می‌توانید به بهترین نحو از این نیم‌سال استفاده‌ کنید. درعوض، اگر از برنامه‌ها جا بمانید جبران و تکرار آن نیازمند تفکر است.

اگر هنوز بدون برنامه اید و احساس میکنین کلی مبحث نخونده دارین و مطالبی هم که خوندین فراموشتون شده، شمانیاز به یک برنامه ریزی منظم و بلندمدت تا کنکور دارید تا بتونین توو کنکور ۹۹ نتیجه بگیرین…

برای شروع مشاوره و برنامه ریزی تلفنی و یا حضوری در اصفهان میتونین با ما تماس بگیرین تا راهنماییتون کنیم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)