نکات ترجمه عربي براي کنکوري ها(درک مطلب)

چگونه سخت‌کوش باشم؟
بهمن ۲۱, ۱۳۹۴
زمان در حال گذر است!
بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

نکات ترجمه عربي براي کنکوري ها(درک مطلب)

سوالات مربوط به درک مطلب، از مهم ترين بخش هاي سوال هاي کنکور سراسري است. ارائه جواب صحيح، تاثير مطلوبي در امتياز داوطلبان خواهد داشت. پاسخگويي به سوال ها، از طرفي در گرو تسلط و قدرت در ترجمه است و از طرفي ديگر يافتن متن سوال ها و دادن پاسخ صحيح، خود شگرد خاصي مي طلبد که بايد داوطلب از پس آن برآيد. طبق شيوه سوال ها، يک متن بر اساس آموخته هاي داوطلبان داده مي شود و در ذيل آن چند سوال مطرح  مي شود که چهار سوال آن مربوط به درک مفهوم و فهم داستان متن و عنوان متن است. پس براي پاسخگويي سريع و موثر به پرسشهاي مفهومي به نکات زير توجه کنيد:

۱- قبل از اين که متن را بخوانيد، سوال هاي  ۲- به محدوده و موضوع سوال ها دقت کنيد، شايد در همان ابتدا برخي پاسخ ها را حدس بزنيد.  ۳- پس از بررسي و مطالعه سوال ها، متن را با دقت بخوانيد.  ۴- نکات مهمي که به نظرتان مي رسد، خط بکشيد.  ۵- احتمالا يک سوال درباره موضوع کلي متن خواهد بود.  ۶- هنگام خواندن متن، زير کلماتي چون اغلب ـ بعض ـ اکثر…من و سال ها و اعداد خط بکشيد.

 به احتمال قوي کلمات سوال با متن يکسان است که در اين صورت مي توانيد حدس بزنيد. اگر از کلمات مترادف استفاده کردند، بايد مفهومي آن را جواب دهيد: کلمه هاي مترادف فعل ها:

 وَهَبَ، جادَ، أَعطَي أَتَي= آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)