موفقیت در آزمون

یادگیری از اشتباهات
بهمن ۲۱, ۱۳۹۴
قانون اعمال معدل سال سوم متوسطه در آزمون سراسری
بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

موفقیت در آزمون

براي موفقيت در هر مجموعه يا زمينه‌اي بايد بتوانيد تمام عوامل تأثيرگذار را به‌خوبي پيش ببريد. مثلاً به مكانيزم يك ساعت مچي توجه كنيد؛ هر جزء، هر چند هم كوچك باشد بايد به‌درستي كار كند تا در كار كل مجموعه خللي ايجاد نشود و اين هماهنگي موجب شود تا ساعت دقيق كار كند.

يا كارمندان يك شركت را در نظر بگيريد. بازدهي كار زماني به بيش‌ترين حد خود مي‌رسد كه تمام آن‌ها كارشان را به بهترين شكل انجام دهند و حتي اگر يك نفر هم در كار خود كوتاهي كند در كل مجموعه تأثيرگذار خواهد بود. هر چند آن شركت داراي قسمت‌هاي مختلف باشد و كارها تفكيك شده باشد با اين حال چون يك گروه هستند، قطعاً به نحوي به يكديگر وابسته‌اند و انجام درست كارها از سوي هر فرد در كار كل افراد تأثيرگذار خواهد بود و به مجموعه سرعت خواهد بخشيد و تك تك افراد ناگزير بايد تمام تلاش خود را داشته باشند تا بهترين نتيجه‌ی ممكن حاصل شود.

عملكرد شما در آزمون نيز به همين شكل است و هر درس به نحوي در نتيجه‌ی كل تأثيرگذار خواهد بود؛ به همین دلیل افرادي موفق‌ترند كه مي‌توانند در مجموع كل درس‌ها نتايج قابل قبولي كسب كنند.

شما نيز به ميزاني كه بتوانيد تمام درس‌ها را ارتقا دهيد موفق‌تر خواهيد بود. البته برخي درس‌ها به علت عملكرد نه‌چندان خوب ديگران، تراز بالاتري به شما مي‌دهند و بالعكس؛ مثلاً شايد دو درس را مشابه زده باشيد ولي تراز‌هاي متفاوتي به دست آید.

به طور مثال عربي و زبان را بررسي مي‌كنيم. به اين علت كه تعداد افراد زيادي زبان را با درصد بالا مي‌زنند شما نيز بايد عملكرد خوبي در اين درس داشته باشيد تا ترازتان افت نكند و در نقطه‌ی مقابل چون تعداد زيادي از داوطلبان در درس عربي نمي‌توانند عملكرد خوبي داشته باشند، اگر بتوانيد خوب پاسخ دهيد تراز بسيار خوبي كسب خواهيد كرد. مثلاً ممكن است با درصد ۵۰ در درس عربي تراز بالاي ۶۵۰۰ كسب كنيد ولي در درس زبان با همين درصد ترازتان حدود ۵۵۰۰ شود. اين اختلاف تراز با درصدهاي مشابه، به علت اين است كه تراز به عملكرد ديگر رقيبانتان بستگي دارد.

بايد سعي كنيد درس‌هایي را كه عملكرد خوبي داريد حفظ كنيد و بتوانيد در همان سطح نگه داريد يا حتي كمي پيشرفت كنيد و بقيه‌ی درس‌ها را به آن‌ها ملحق كنيد نه اين‌كه هر آزمون درس‌هايي را كه در گذشته خوب بوده‌‌ايد رها كنيد و به سراغ درس‌های جديد برويد و مدام عملكرد نوساني داشته باشيد.

با این کار آن‌چه را انتظار داريد نخواهد شد؛ يعني هر آزمون دو درس را خوب بخوانيد تا در پايان همه را خوب خوانده باشيد؛ زیرا هر آزمون درس‌ها پيشروي دارند و نياز است تا بتوانيد موازي با هم، همه‌ی مطالب را به‌خوبي پيش ببريد.

اين كار يك نوع همكاري درس‌ها با يكديگر است كه در پايان منجر به پيشرفت و موفقيت هر چه بيش‌تر شما خواهد شد.

همكاري و همسو بودن در هر كاري مي‌تواند باعث رسیدن به هدف شود.

بررسی کارنامه آزمون و شناخت نقاط ضعف و قوت شما در هر درس توسط مشاور برترکنکور اصفهان؛ دکتر رجالی

جهت رزرو تایم مشاوره حضوری تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)